KARKSI KULTUURISELTS

 


Eesti English Русский
Otsi

Taaskasutuskeskus

                      Taaskasutuskeskus pakub teenuseid.
 
  Karksi Kultuuriseltsi tegevuse üks osa on 2004.a. avatud taaskasutuskeskus, mis  on suunatud heategvusele, keskkonnasäästliku tarbimise juurutamisele ja käsitööoskuste arendamisele tagades seega põlvkonnalt põlvkonnale esivanemate traditsioonilise käsitöö järjepidevuse.
 Mittevajalikust riidematerjalist valmistatakse uusi tooteid: kaltsuvaipu, kandekotte, istepatju, pehmeid mänguasju, erinevaid esemeid lapitehnikas jms.
 Käsitööde tegemine annab väikest lisateenistust pensionäridele, koduperenaistele, töötutele. Igal teisipäeval saavad taaskasutuskeskuses kokku käsitöötegijad. Tegijate arv on tasapisi  suurenenud, ulatudes nüüdseks 16-ni. Kudumeid ja õmblustöid tehakse kodus. Taaskasutuskeskusest saadakse materjali ja valminud esemed tuuakse siia müüki. Neljad kangasteljed annavad kohapeal võimaluse kangakudumiseks..
Käsitöid on müüdud kohapeal ja laatadel: Osa käsitöödest jõudsid ka Rootsimaale.
Jõulukuul on pandud heategevusena taaskasutuskeskuse poolt jõulupakid üksikvanuritele kootud villaste sokkidega. Koostöös valla sotsiaaltöötajaga toimetati pakid kodudesse.
Taaskasutuskeskuse tegevust toetavad Karksi vald ja mitmed programmid. Karksi vald võimaldas 6 aastat kasutada Karksi lasteaia keldriruume.
 2010.aasta oktoobrikuust tegutseb taaskasutuskeskus Karksi külamajas. Õppepäevade läbiviimiseks ja lisamaterjalide ostmiseks on läbi projektide toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kohaliku omaalgatuse programm ja Kodanikeühenduste Sihtkapital
.
 Taaskasutuskeskus on avatud teisipäeviti kella 12.00 – 15.00 ja kolmapäeviti 16.00 – 18.00. Kontakt: Anne Kaljumäe tel. 4332721, mob. 5283115 anneka@hot.ee 


Koduleht Elitec'st